Novičke o dogodkih povezanih s pravljico in didaktičnim materialom

Predstava Mišek Bami z delavnico

Kje: Knjižnica Bena Zupančiča v Postojni

Kdaj: 19. 10. 2022 ob 17.uri

Predstava Mišek Bami

Kje: Knjižnica Makse Samsa v Ilirski Bistrici

Kdaj: 4. 10. 2022 ob 17.uri

Predstava Mišek Bami, predstavitev projekta in ponudba knjige in mišk na stojnici

Kje: Trg padlih borcev, Postojna

Kdaj: 4. 9. 2022 ob 16.uri

Prispevek v časopisu Primorske novice

Kje: časopis Primorske novice

Kdaj: 7. 10. 2021

Mišek BAMI je postal knjižni junak

Kje: Radio Koper

Kdaj: 31. 8. 2021

Vir: Mišek Bami je postal knjižni junak, Radio Koper

Intervju v oddaji Dopoldan in pol

Kje: Dopoldan in pol, RTV SLO

Kdaj: 14. 11. 2019

Vir: Arhiv RTV SLO

Nataša Frank je vzgojiteljica, trenutno pomočnica vzgojiteljice v vrtcu Postojna. Otroke ima nadvse rada, zato zanje izdeluje didaktične igrače. Njeni izumi, med otroki izvrstno sprejeti, so dobili tudi več strokovnih priznanj za inovativnost, nazadnje pri Gospodarski zbornici Slovenije. Mišek Bami je zdaj glavna zvezda, lani je Nataša z njim zmagala na natečaju “Inovativna Postojna” in dobila nagrado za Naj idejo. Z Miškom Bamijem, ki otrokom pomaga spoznavati barve in še mnogo drugega, pa gostuje tudi po drugih vrtcih in v bolnicah.

Intervju z Natašo Frank v oddaji Dopoldan in pol

Sobotna priloga Primorske novice

Kje: prispevek v časopisu

Kdaj: 2. 11. 2019

Priznanje za inovacijo 2018 pri Gospodarski zbornici Slovenija ” Mišek Bami “

Kje: Gospodarska zbornica Slovenije

Kdaj: 2018

Bronasto priznanje za inovacijo 2017 pri Gospodarski zbornici Slovenija ” Hišica to zmorem “

Kje: Gospodarska zbornica Slovenije

Kdaj: 2017

Do naslednje predstave v Postojni

Predstava Mišek Bami

Postojna 4. 10. 2022 ob 17. uri

Knjižnica Makse Samsa v Ilirski Bistrici

Dnevi

Ure

Minute

Sekunde

Opis delavnice po predstavi

Delavnica za otroke z vsebino Mišek Bami je sestavljena iz dveh delov.

V prvem delu otroci sodelujejo in preko didaktičnega materiala obnovijo znanje o treh osnovnih barvah. “Obleko” obrnem, pojavijo se tri nove strani, vsaka s svojo nalogo, ki je vezana na določeno barvo ( rdeča stran, modra stran, rumena stran). Otroci morajo uporabiti svoje pridobljeno znanje in nalogo ( npr. rdeča barva- takšne barve je tudi stran na kateri je naloga) s pomočjo dodatnih predmetov ( rože, ribe, hruške…) pravilno rešiti. Predmeti so spravljeni v treh različnih vrečkah različnih barv. Pri teh nalogah dobi vsak otrok priložnost za sodelovanje, kar pomeni, da je ves čas pozoren in spremlja potek dogajanja.

V drugem delu si vsak otrok lahko izdela iz šeleshamerja miško, ki jo odnese domov. Miško sestavijo iz kroga, srčka in vrvice. Srček in krog lahko otroci dobijo že narezan (odvisno od starosti otrok) in ga samo sestavijo in zlepijo. Lahko pa dobijo šablono in škarje pa si oba lika narežejo sami. Ko zlepijo krog in srček, dodajo miški še vrvico za repek, narišejo oči in brke ter upognejo ušesa. Miška je tako narejena in otroci si jo lahko odnesejo domov za spomin na predstavo.

Večji otroci lahko dobijo še delovni list z grafomotoričnimi vajami, ki ga lahko rešijo na delavnicah ali ga odnesejo domov. Vaje in vsebina lista se navezujeta na vsebino pravljice Mišek Bami.